?

Log in

No account? Create an account

предыдущее | следующее

Через те, що я підхопила грип (влітку, так), у мене температура 39 і хвіст відвалюється все болить, буду розповідати вам про табір, бо більше ні на що мене не вистачає.


1. Традиційно пташачі табори Київської станиці проходили в Карпатах.

2. В цьому році ми були в с. Мигово, 60 км від Чернівців. Скоріше за все, наступний табір буде десь під Києвом, бо карпатський сервіс скоро переплюне кримський. На фото єдина (!) траса в селі, дорога до якого... хм... ями до якого чекають на підвіски та колеса нещасних туристів. Коло траси - купа баз та базочок. Розваг нема (хіба що басейни). Ціни - великі. А ліс вирубується нещадно.

3. Досить про сумне. Відкриття табору було після підвечірку - хоча загальна маса народу заїхала раніше. До цього діти купалися в басейнах, трощили дитячий майданчик та обмінюватися іграшками. Праворуч - найменше пташеня, якому всього три з половиною місяці (Хоча в тому році найменшим пташеням був Гнатик, якому до народження лишалося декілька тижнів :))

4. Новаки та новачки. Для них була запрошеня новацька виховниця, новаки отримували вмілості. Новаки попадають на пташачий табір лише в тому випадку, якщо мають в родині пташат. Деякі табори проводяться лише для пташат - і я розумію їх провід, адже створити програму, яка була б однаково цікава дітям з 1 до 8 років, досить складно. Хвилинка самогордості. Мені вдалося.

5. Може, якщо дозволить творець книжечки, я її викладу до загального доступу, але обкладинку покажу зараз. В середині книжечки - початкові відомості про Пласт, ми підібрали малюнки та розвиваючі завдання до кожного дня, я знайшла віршики та пісеньки на кожен день.

6. Пташата піднімають прапор. На закритті дня, відповідно, прапор знімають. На балконі хатки - діти адміністратора бази.

7.Після відкриття - ройові заняття. Сестричкою, яка їх веде погоджується стати активна мама якоїсь дитини з рою. Вона готується до занять, майстерок, шукає цікаві матеріали, купує виряд... Гроші повертаються лише за куплене. Все інше - на волонтерських засадах.

8. Ось такі в нас україно-індіанці вийшли, поруч комендант табору

9. Після ройового заняття - велика гра з купою завдань. Скласти, вгадати, розібрати... Зазвичай, ця гра - теренівка - проходить на великому терені. В цьому році умови бази нам це не дозволили

10. Завдання на кожній точці змінювалося відповідно віку учасника

11. Поєднання розумового розвитку з фізичним, надання навичок виживання, і все це в ігровій формі - ось що таке скаутінг. До речі, ліворуч - тато, що був з дочкою сам. А праворуч - тато, який привіз свого сина. Мами в цей час мали змогу відпочити вдома :)

12. "Скажіть, а скільки ви за це отримуєте?" - питався якось у мене один тато на загальному святі яке проводив Пласт. "Нічого. Я це роблю за покликом душі". "Секта!" - зробив висновок тато.
Ага, а що, не видно? :)

13. Наш бунчужний пройшов найкрутіші пластові вишколи - а на таборі йому знадобилося лише вміння розпалювати ватру з одного сірника. Перший день, чесно кажучи, він ходив проши приголомшений - настільки пташачий табір відрізняється від юнацького (диципліна... була пташачою :) ). А потім згадав, що він не тільки пластун, але й тато маленького сина, тож все владналося.

14. На першій ватрі кожна родина повинна була подарувати всім присутнім діткам подарунки. Уявіть собі щастя, коли на вас падає аж 27 подарунків в один вечір!

15. Але не тільки подарунки готували родини, але і виступи - танці, ігри, пісні, інсценізації казок

16.Пташачі табори були започатковані дівочим куренем Перші стежі, до якого я маю честь належати. Колись на курінну збірку приїзджала стежинка з США, яка привезла до нас саму ідею таких таборів.
"Найголовніше для пташачого табору - це вміння дорослих виглуплюватися перед малими".
Це дійсно так. Якщо ви не відчуваєте в собі хисту стати бізоном для всього племені індіанців (а не лише для своєї дитини), або якщо ви будете піклуватися лише про свого малюка - вам не можна їхати на такий табір.
Хочу висловити свою щиру подяку Дитрові (на фото), який на своїй машині відвозив всі речі та дітей до машини в останній день табору.


Comments

( 5 порадовали — порадовать )
don_katalan
Jul. 13th, 2013 01:10 pm (UTC)
Здорово. А с гриппом сочувствую. Прошлым летом в самую жару такое зацепили :(
rudenka
Jul. 13th, 2013 04:31 pm (UTC)
я и мелкая валяемся, а старшая ноет от ревности
irinapepper
Jul. 13th, 2013 04:21 pm (UTC)
Сейчас аналогично лежу с гриппом-не могу даже с кровати встать((( Так жалко выходные
rudenka
Jul. 13th, 2013 04:30 pm (UTC)
вот, у меня то же самое - дойти до туалета уже нешуточная проблема
zwalnia
Jul. 13th, 2013 06:30 pm (UTC)
ойй(( выздоравления вам!!

фотки ОК, просто с летом сочувствую((
( 5 порадовали — порадовать )

Latest Month

November 2017
S M T W T F S
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Tags

Powered by LiveJournal.com
Designed by Taylor Savvy